Lamiglas

Lamiglas

Lider konstruktorów blanków zaprasza! Spróbujcie połowić wędką zbudowaną na blanku Lamiglas, zapewniamy, że większość z Was zawsze już pozostanie im wierna:)

Wszystko po to, aby łowiąc sprzętem Lamiglasa, każdy mógł odczuć pełnię zadowolenia. Łowiąc, nie myślisz o rzucie, prezentacji, wyczuciu brania, zacięciu, ani o tym jak Twoja wędka pracuje podczas holu.. Absolutnie zespolony ze sprzętem, łowisz pewnie, bo to wiesz, bo to czujesz..!

Lamiglas buduje blanki z kilku rodzajów mat grafitowych i szklanych. 70 lat doświadczenia w konstruowaniu blanków i wędek oraz obecności na rynku amerykańskim!!

Hand crafted in the U.S.A.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Infinity

Infinity Trout, Steelhead & Salmon to topowe długie blanki made in USA, ewolucja modeli XMG, prawdziwa elita, narzędzia o szczególnie wyśróbowanej dynamice, przekładającej się na m.i. rekordowy zasięg rzutowy; znakomitą czułości i moc. Wszystkie blanki oszlifowane są na gładko i nielakierowane - piękny tzw. polished graphite. Ich opis i rekomendacje znajdziecie poniżej.

Hand Crafted in the USA.

Czytaj więcej...

SI Bass/The Closer Walleye

SI Bass - Closer Walleye - LW Classic

SI Bass - w trzech słowach, bliźniacze, nowe wcielenie dobrze znanych Infinity Bass - znakomite, piekielnie szybkie wędki do łowienia gumami z opadu. Perfekcyjnie łączą ekstremalną czułość z bezkompromisową mocą, wytrzymałością, znakomitym zasięgiem i bezbłędną amortyzacją w trakcie holu ryby.  Potencjał i praca tych blanków zdumiewa i zachwyca, te wędki to wymarzonę narzędzie dla łowiących z opadu i twitchujących woblerami jednocześnie! Blanki te mają bardzo szybkie, a przy tym czułe szczytówki, które subtelnie pracują podczas opadu przynęty oraz świetnie napinają linkę podczas zabawy z woblerami jerkbait.

Blanki matowe, nielakierowane, z charakterystycznym dopalaczem z woven carbon na dolniku.

The Closer Walleye to nowe projekty opracowane pod kątem łowienia sandaczy, zarówno z rzutu, jak i metodami vertical. Lamiglas skoncentrował się na najpopularniejszym zakresie przynęt, stąd realny i optymalny dla tych wędek opis 7-28g. Bardzo smukłe blanki zbudowane w klimacie Extra Fast pracują z ponadprzeciętną czułością i precyzją. Łowi się nimi bardzo komfortowo i skutecznie. Blanki to jednoskłady, nielakierowane, z dopalaczem z woven carbonu na dolniku, w tradycyjnym dla firmy, pięknym wykończeniu polished graphite.

Najnowsze modele LW (Lamiglas Walleye Classic) to ukłon w stronę tradycyjnej Akcji Lamiglas. Seria okolicznościowa.

Blanki nie są tak piekielnie szybkie, ugięcia są znacznie głębsze niż w powyższych SI Bass i The Closer. Bardzo harmonijnie pracujace blanki o dużej dynamice, łatwości ładowania, toworzą niezwykle przyjemne w użytkowaniu wędki o wszechstronnej charakterystyce i świetnym balansie. Perełki, tym bardziej, że tak zestrojonych blanków nikt już dzisiaj nie produkuje. Zostały polakierowane przepięknym lakierem Olive Green - w klimacie Lamiglasów IM700 i XMG z początku lat '90.

Hand crafted in the USA.

Czytaj więcej...

SI Steelhead & Salmon

IMG 8548

Lamiglas SI to absolutny TOP, rezultat połączenia ponad 70-letniego doświadczenia w projektowaniu blanków oraz najnowszych technologii kompozytów grafitowych z rewolucyjną nanożywicą. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost czułości oraz ogólnej wytrzymałości blanku o 30-40%.

Wszystkie modele posiadają dowijkę z woven grafitu w partiach rękojeści, w celu maksymalizacji kluczowych parametrów. Blanki nie tak szybkie jak modele Infinity, tu główny nacisk położono na połaczenie maksymalnej czułości oraz mocy wędziska przy zachowaniu fenomenalnej amortyzacji podczas holowania. Bardzo pewne, skuteczne i przyjemne wędki!!

Hand Crafted in the USA.

 

 

Rekomendacje i tabela poniżej.

 SI1262MH - najnowszy model w serii, stworzony do łowienia dużych rzecznych ryb na woblery, sprawdzony na łososiach i nocnych sandaczach.

 SI1162M - fenomenalnie sprawdzający się podczas boleniowych łowów, trudno o lepszą wędkę do połowu tych ryb!

 SI1142LL - wzorcowy długi spinning do łowienia małymi przynętami silnych rzecznych ryb, sprawdzony na pstrągach, brzanach, kleniach, jaziach i boleniach.

 SI1122M - nowoczesny Magnum Taper - czyli połoczenie szybkiej, czułej szczytówki szybko przechodzącej w partie blanku o dużej twardości i mocy. Znakomity do woblerów i gum w przedziale 7-21g. Sprawdzony na rzecznych sandaczach, szczupakach, trociach i sumach. Wędka z bardzo dużym zapasem mocy!

 SI1082M - klasyczny brzegowy uniwersał, wędka znakomicie obsługuje bardzo szeroki wachlarz przynęt.

 

Czytaj więcej...

G1000 Pro

IMG 7936

G1000 Pro to klasyczne blanki Lamiglas, rdzeń i wizytówka marki, w najnowszej odsłonie. Ewolucyjna synteza najlepszych projektów G1000 i Certified Pro - znanych od lat na całym świecie.

Są to najwyższej klasy blanki, bardzo sprężyste, czułe i zbalansowane. W tej formule producent wykreował blanki o dużej specjalizacji, o bardzo różnym charakterze pracy..wszystko w zależności od potrzeb. Zmieniły się materiały - na doskonalsze, najnowszej generacji - IM700 Pro. Niezmiennie są doskonałą formułą łączącą HI-TECH z wielką wytrzymałością i trwałością!! Aktualnie większość modeli nie jest lakierowana, blanki są tylko spolerowane (tzw. polished graphite)

Hand crafted in the USA.

 

 

Czytaj więcej...

IM700 Pro Popping

IMG 7034

 

             IM700 Pro Popping

Te blanki tradycyjnie łączą soczystą dynamikę i wyważenie z progresywną pracą, znakomicie współpracując z plecionkami - oraz przynętami takimi jak jigi, gumy, cykady, wirujące ogony czy woblery typu crankbait. Wyczuwalność pracy przynęty, trzymanie ryby i właściwości rzutowe są rewelacyjne! Wędkami wykonanymi na tych blankach łowi się bardzo przyjemnie, komfortowo, bezstresowo i oczywiście bezdyskusyjnie skutecznie:)

Blanki wyłącznie jednoskładowe, polerowane, nie lakierowane (polished graphite)

Hand crafted in the USA.

Czytaj więcej...